Last Update: 25 March, 2012
موضوع این صفحه:

درباره PCForS.com

■ به وبسایت PCForS.com خوش آمدید

PCForS مخفف عبارت Persian Call For Salvation به معنای (فراخوان فارسی برای رستگاری) است. این سایت از 15 مارس 2009 با نام و آدرس PersianCall.com منتشر شد و از ابتدای مارس 2011 با نام تازهٌ pcfors به حیات خود می‌دهد.

این وبسایت، یک وبسایت کاملاً شخصی‌ست و وابسته به هیچ دسته و گروه و حزب و تشکیلاتی نیست. در این وبسایت (تا پیش از این) فقط راجع به زبان فارسی و واژگان آریایی و بطور کلی راجع به کلام در زبان بشر گفتگو می‌شد، اما اکنون سوژه‌های دیگری را نیز به محتوای پیشین افزوده‌ایم که در انتهای این گفتار، در مورد چگونگی آنها توضیح داده‌ایم.

PCFORS.com Logo

آنچه در این وبسایت مطرح می‌شود، هیچگونه منشاء سیاسی، ایدئولوژیکی و قومیتی ندارد.
هدف این وبسایت، این نیست که قومی را بر قوم دیگر ارجح بدارد، بنا بر این اگر یک زبانی مورد انتقاد واقع شد، بمعنای آن نیست که متکلمان آن زبان، مورد انتقاد واقع شده‌اند ـ و همینطور اگر یک زبانی مورد تحسین واقع شد، بمعنای آن نیست که متکلمان آن زبان، مورد تحسین واقع شده‌اند زیرا زبان در کوتاه مدت شکل نمی‌گیرد.

آنچه در این سایت مطرح می‌شود، حتی اگر آشکارا در راستای اهداف سیاسی دولت باشد، نباید به این تعبیر گردد که غرض ما، پشتیبانی از اهداف سیاسی دولت است ـ بلکه بی‌شک آن غرض بطور طبیعی در ذات موضوع نهفته است؛ مثلا آنچه که راجع به زبان آذری و کردی و عربی خوزستانی خواهیم گفت، اگرچه به انسجام وحدت ملی کمک می‌کند، اما ما هیچ غرضی در این مطالب نه نهفته‌ایم بلکه این غرض بخودی خود و بطور طبیعی در بطن موضوع، وجود دارد. / حتی اگر (در برخی موارد) بر مطربان بتازیم و غرب را به انتشار فساد در جهان متهم سازیم، ابداً بمعنای آن نیست که ما داریم از سیاستهای دولت حمایت می‌کنیم؛ بلکه این یک واقعیت تلخ است ـ پس بخوانید تا فرقٍ میان دروغ و راست را بدانید. و بدانید که دروغ، هیچ پایگاهی ندارد پس خود را به حقیقت شبیه می‌سازد تا بشر را گمراه سازد. و شباهتِ راست و دروغ، مثل شباهتِ 100 و منفی 100 است، پس باید چشم و گوش را گشود و عقل و هوش را رهبر نمود.

آنچه که بنام (واژه شناسی) در این سایت مطرح می‌شود، مبتنی بر اصول (واژه شناسی) معمول نیست بلکه مبتنی بر اصل جدیدی‌ست که تا حدی به نظریه معدودی زبانشناسان منفرد نزدیک است. برخی گفته‌اند که این روش، معجونی از زبانشناسی فرمالیته و هرمنوتیک است؛ برخی هم آن را بی پایه و اساس می‌دانند. در هر صورت ما این را منتشر نمی‌کنیم تا آن را ترویج یا تبلیغ کنیم، بلکه منتشر می‌کنیم تا اگر درست است پذیرفته شود، و اگر نادرست است نقد گردد (مشروط به دلیل و برهان).
البته این پروژه برای ما یک موضوع حیاتی نیست؛ حتی تفریح هم نیست بلکه یک نوع وقت گذرانی‌ست... و هرچند که هیچ مزاحی در میان نیست و آنچه می‌گوئیم کاملا جدی‌ست، اما ما هیچ تعصبی در رابطه با این نظریه و حتی در رابطه با زبان و الفاظ نداریم.

هر نظریه‌ی جدیدی، بطور طبیعی کاخهای ذهنی کسانی را که در محیط نظریات قدیم بنا کرده‌اند ویران می‌کند، و این موجب عصبانیت و اعتراض و حتی توهین و نسبت‌های ناروائی می‌شود که به ویران کننده می‌رسد... رسم همیشگی روزگار، همین بوده است، لذا ما به این نوع برخوردها هیچ اهمیت نمی‌دهیم. ما تابع دلیل و برهانیم... برای آنچه می‌گوئیم دلیل و برهان و شاهد و گواه می‌آوریم ـ همینطور تسلیم کسانی هستیم که بتوانند با دلیل برهان، آنچه را که ما می‌گوئیم رد کنند... اگر کسی بتواند اینکار را بکند، کمک بزرگی به ما کرده است و ما بی‌اندازه ممنون خواهیم شد زیرا طبعا این کار عبث را کنار خواهیم نهاد و عمر گرانمایه را بیش از این بر باد نخواهیم داد...

Π هدف از ایجاد این سایت ـ به هیچ وجه ـ کسب نام و نان، و سرگرم کردن مردمان نیست.

رویکرد تازه :

از ابتدای سال میلادی 2011 پرداختن به ناهنجاری‌های اجتماعی جهان، (سوای اخبار و تحلیل مسائل سیاسی آن)، به محتوای این سایت افزوده‌ایم. در این رویکرد فقط جنبه اخلاقی قضایا مد نظر است و انتقادات ما از جهان غرب، فقط نظرات شخصی ماست و هیچ ربطی به سیاستهای داخلی و خارجی دولت ایران ندارد.
باز نیز تأکید داریم که حتی اگر آنچه در این سایت مطرح می‌شود، آشکارا در راستای اهداف سیاسی دولت باشد، نباید به این تعبیر گردد که غرض ما، پشتیبانی از اهداف سیاسی دولت است ـ بلکه بی‌شک آن غرض بطور طبیعی در ذات موضوع نهفته است.

Υ شما می‌توانید نظرات و انتقادات خود را در صفحه‌ی تماس با ما تایپ و ارسال کنید؛
و یا به این آدرس ایمیل بفرستید: #


free hit counters
up